rESTAURACE & PIVOVAR PřešTICE

Pivovarské novinky

Otevíráme novou hospodu v Řenčích

 

- v neděli 3. září 2023 ve 14 hodin otevře slavnostně bránu nová hospoda přeštického pivovaru v Řenčích, čp. 58 v místě bývalé hospody U Supa. Obec Řenče se nachází cca 6 km od Přeštic směrem na Blovice a hospoda samotná stojí téměř v centru na návsi, hned vedle autobusové zastávky Řenče. Nelze nás minout :)

- zveme široké obecenstvo místní, přespolní, stejně jako výletníky z města, aby vyrazili o první zářijové neděli po obědě do naší nové hospůdky, kde od 14 hodin bude naraženo a řádně nachlazeno čerstvě stočené sudové přeštické pivo! Těšit se můžete na Přeška 10°, Kiliána 12° a Jedenáctku.

- ke slavnostní náladě zajisté přispěje i chutné občerstvení z kuchyně Pivovaru Přeštice, vkusně doplněné hudebními vstupy, kdy na kytaru zahraje a zazpívá pan Søren Lay.

- pro prvních 30 příchozích budeme mít jedno malé pivo grátis.

Soren Lay zahraje v hospodě v Řenčích
3 dny 06 hodin 38 minut 20 sekund

Pardubické Nachmelené mlýny 5

 

- Pátý ročník pohodového festivalu skvělého piva a výborného jídla v srdci Pardubic proběhne 9. září v areálu letního kina u Wonkova mostu

Nachmelené Mlýny 5

HOSPODSKÝ KVÍZ opět ve čtvrtek 6. září. Startujeme v 19 hodin

 

- máte rádi příjemnou hospodskou atmosféru a k tomu chuť protočit mozkové závity? Přijďte se parádně pobavit a přispět vědomostmi k výhře svého týmu! Rezervujte si stůl pro vaši partu a doražte si užít dobré pivo, libovou zábavu a parádní ceny. Další info o hospodském kvízu v Přešticích najdete na facebooku Martina Přibíka.

- a pokud nic nevyhrajete, alespoň půjdete domů o kousek chytřejší.

Na kvíz!

Starší novinky

Spadlpes a Trhák zahrají ve Švihově u Přeštického výčepu

 

- v sobotu 8. července vystoupí na prostranství naproti hasičárně před Přeštickým výčepem lokální švihovští matadoři zábavové písně, skupina Trhák, za asistence multižánrové plzeňské kapely Spadlpes. Ta je známá především účastí na pivovarských slavnostech a akcích spojených s pitím piva.

- naše pípy budou z plných biogonových plic zpívat forte Kiliána a Strakáče doplněné staccatem jemných bublinek pšeničáku Jiříkovo vidění.

- muzika a táborák začíná od 18 hodin a koná se za každého počasí. Pro radost pánů a krásných žen budou přichystané soutěže v pití piva na čas, štafetovka v pití metru piv, pití piva brčkem, rychlostní konzumace oblíbené prasečí polévky (pivo lžicí z hlubokého talíře) a další s pivem spojené veselé atrakce.

- tištěný leták platí u výčepu jako "pivenka" na jedno malé Jiříkovo vidění zdarma :) K dostání u nás v restauraci nebo v Infocentru v Přešticích i na dalších místech v okolí.

Švihov Open Air 2023

8. ročník pivního festivalu Přelet Pivních Píp 2023

 

- na začátku prázdnin, hned v sobotu 1. července, se sejdeme s přáteli dobrého piva a jídla u Perníkové chaloupky v Rábech pod Kunětickou horou. Od 9 do 20 hodin vás čeká příjemná atmosféra v lese pod hradem, protknutá vůněmi specialit stánků minipivovarů z celých Čech. Už od dopoledne bude syčet z našeho tálu filírovaný flank steak původem z afrického skotu. Hamburger přivezeme hovězí, trhaný a nově i vegetariánský z batátů a cizrny. Menší hlad zažene naše stará známá topinka s filírovanou panenkou nebo tacos s trhaným hovězím. Pro děti přivezeme výborné domácí limonády.

- přímo na místě je možné navštívit muzeum perníku v Perníkové chaloupce, nebo si s půllitrem vyšlápnout 77 výškových metrů za širokým výhledem z hradu Kunětická hora.

Přelet pivních píp 2023

Den pro děti v KD Švihov

 

- na oslavu konce školního roku pořádá Město Švihov DEN PRO DĚTI - SPORTMANIE. Dětské odpoledne plné soutěží a zajímavého programu proběhne v neděli 25. června v kulturáku na Švihově v Tyršově ulici. Chutné občerstvení pro malé, i jejich plnoletý doprovod je zajištěno v plné míře dobrotami z naší kuchyně. A jak by také ne? Přímo v kulturáku jsme nově otevřeli Přeštický Výčep & Bistro! Návštěva dětského dne je tedy zároveň i skvělou příležitostí navštívit nás na nové adrese a užít si nedělní odpoledne v dobré společnosti.

Den dětí na Švihově 2023

Bikeři míří na Talent Cup 2023 do Přeštic

 

- sobotu 24. června si zapište do kalendáře tučným písmem, obzvlášť pokud máte doma malého bikera, či se sami rádi řítíte s větrem ve vlasech po křivolakých trailech. Talent cup 2023 a jeho 4. závod bodovaný do celého XC seriálu v Přeštickém bikeparku je zde!

- jubilejní 10. ročník MTB závodů pro širokou veřejnost je orientovaný zejména na děti "hledáme talenty" - kategorie jsou od odrážedel po děti do 14 let, ale vloženy jsou i závody dospělých a juniorů (15+), zaměřené např. na rodiče či starší sourozence. Seriál založil před 10 lety pan Josef Hrádek z Preštic, předseda COPR - Cyklistický Oddíl Přeštického Regionu, který také celý seriál zaštiťuje.
- v seriálu je, kromě přeštického, letos celkem 8 závodů od Hradčan u Plzně, přes např. Dobřany, Blovice, Skočice, až po Švihov

Talent cup 2023

Jiřík to vidí jasně, v Jílovém se bude čepovat nový dunkelweizen

 

- druhá velká novinka letošního jara už voní z varny! JIŘÍKOVO VIDĚNÍ - polotmavý pšeničák s extra hustou pěnou se hlásí o své místo v půllitrech všech pijáků voňavých neprůhledných speciálů. V pátek 16. června 2023 slavnostně narazíme první sud na Jílovských pivních slavnostech společně s Jirkou Pardubským, autorem receptury. Od pondělí pak bude nová pivní perla na čepu v restauraci v Přešticích i ve výčepu na Švihově.

- Jiříkovo vidění je tzv. dunkelweizen stupňovitosti 13° a 5,5% obsahem alkoholu dosahující hořkosti okolo

28 - 29 IBU. Strůjce receptury Jirka Pardubský vybral a domovarník Honza Bartuška známý jako Nuselské Hovado použil odrůdy chmele polaris a hallertau tradition, které ladně sladil se slady: tmavým pšeničným, mnichovským typem I, vídeňským, cararedem a carafou special typem II.

- zde se konečně dostáváme na pole "klasičtějších" německých pšeničných piv, v tomto případě ovšem jde o pšenici polotmavou a může být až tmavá. To by se mělo projevit v plnosti až karamelovosti chuti a nejvíc samozřejmě v barvě. Tento exemplář je navíc i řádně chmelen, což nebývá vždy zvykem a měl by být chuťově přístupný i pivařům, kteří jinak pšeničná piva tolik nemusí.

Jiříkovo vidění

Jílovské pivní slavnosti 2023 pod taktovkou Přeškova cateringu

 

- v pátek 16. a v sobotu 17. června se těšíme na setkání s celou partou spřátelených pivovarů na 3. ročníku Jílovských pivních slavností v Jílovém u Prahy. Sláva proběhne v parku u obecního rybníka za Regionálním muzeem.

- Přešek tentokrát přiveze nejen pivní skvosty včetně "novovařené" pale ale Divotvůrkyně a dunkelweizenu Jiříkova vidění, ale i rozsáhlejší nabídku jídla a dobrot, než jste byli doposud u našeho foodtruck - kiosku zvyklí. Stali jsme se totiž hlavním partnerem slavností ohledně cateringu, což znamená jediné: vaše kručící žaludky zmáhané ochutnáváním až 50 druhů piv jistě rády ocení proklad s naší luxusní teplou i studenou, slanou i sladkou kuchyní!

- v pátek začínáme od 14 a v sobotu už od 12 hodin! Na viděnou v Jílovém za

Jílovské pivní slavnosti 2023

Orosená PŘEŠTICKÁ DIVOTVŮRKYNĚ příchází, přináší útěchu a uzdravení

 

- nové delikátní a voňavé pivo PŘEŠTICKÁ DIVOTVŮRKYNĚ už je na čepu v restauraci v Přešticích, ve výčepu na Švihově a jako žhavá novinka je k dostání též o víkendových akcích u našeho foodtruck - kiosku. Jde o American Pale Ale, se stupňovitostí 11,8° a 5% obsahu alkoholu, vyrobený ze tří druhů chmele: azacca, ahtanum a amarillo, dosahující hořkosti okolo 44 IBU. Slady jsme použili pale ale a crystal. Lahvová verze zatím čeká na finální doladění etikety z nové řady, které lze očekávat v rámci dnů. O uvedení lahví do prodeje budeme samozřejmě informovat.

- svůj název dostala dle zázračného obrazu Panny Marie oplakávající Krista právě sňatého z kříže. První zázrak na něm zaznamenala poutnice Ludmila Berrová, která když se před posvátným obrazem modlila, spatřila, že obraz bolestné Panny Marie je orosen velkým množstvím potu. Netrvalo dlouho a k zázračnému obrazu Panny Marie Přeštické začali přicházet poutníci, kteří zde nacházeli útěchu, pomoc i uzdravení.

- přijďte na vlastní kůži zažít povznášející pocit, který vás prostoupí ve chvíli, kdy na stole přistane Divotvůrkyně a vy uzříte krůpěje stékající po stěnách zářícího půllitru :) Teď přece mají zvonit všechny zvony a na obloze zářit duha...

Divotvůrkyně přichází

Degustaci pšeničných speciálů vyhrálo těsně Piwo Grodziskie

 

- v pondělí 17. dubna jsme se opět sešli s kamarády sládky ze spřátelených pivovarů a další milou vybranou společností ve výčepu pivovaru Trilobit v Praze na Francouzské. Tentokrát bylo na programu ochutnávání pšeničných speciálů, vyrobených v kooperaci s pivovarem Nuselské hovado. O nejlepší hodnocení se ucházely 3 různá pšeničná piva v pořadí Piwo Grodziskie, Witbier a Dunkelweizen. Vítězem se stal vzorek Nr.1 Piwo Grodziskie. Jedná se o unikátní a původní polský pivní druh. Pivo nižší stupňovitosti s hořkostí IBU30, jehož charakteristickou surovinou je nakuřovaný pšeničný slad. Ten se suší nad dubovým dřevem, takže má – na rozdíl od známějšího nakuřovaného sladu z ječmene, který se suší nad bukem – méně výraznou chuť a vůni. Nečekejte tedy žádnou uzenku, spíš jen příjemný náznak kouře. Kromě toho je pivo hodně světlé, řádně nachmelené a s výraznějším řízem - přezdívá se mu proto také "pivní šampaňské".

- druhé místo s velmi malým odstupem obsadil vzorek Nr.3 Dunkelweizen, vyrobený z polotmavé pšenice. Ta se projevuje v plnosti až karamelovosti chuti - a samozřejmě v krásné barvě. Na poslední příčce zůstal vzorek Nr.2 Witbier. Děkujeme všem za účast.

Charitativní BĚH PRO ONKOLÁČKY

 

- zapojte se s Přeškem do virtuálního běhu pro Onkoláčky a přispějte tak dobré věci. Jak na to?

1. Zaregistrujte a přihlaste se zde. Do e-mailu poté obdržíte podklady k platbě a startovní číslo.

2. Odběhněte a změřte svůj závod. Běžet můžete kdekoliv a kdykoliv v době od 5. 6. - 11. 6. 2023. Svůj běh či chůzi zároveň změřte, např. chytrými hodinkami nebo telefonem.

3. Zašlete svůj výsledek na e-mail, budete zařazeni do výsledkové listiny a diplom vás nemine, stejně jako dobrý pocit z vykonaného skutku :)

Běh pro Onkoláčky

Koncem května hurá do Klatov na Food Festival

 

- v sobotu 27. května 2023 vyrazíme s naším foodtruckem do Vrchlického sadů v Klatovech. Přímo v parku mezi muzeem a ekonomkou bude od 10 hodin probíhat 2. ročník klatovského Food Festivalu. Doražte nás navštívit a pochutnat si na našich vyhlášených specialitách, k zapití tři druhy přeštického piva!

Food festival Klatovy

Klokan a Strakáč jedou na Festival zvířecích piv do Pražské Tróji!

 

- v sobotu 13. května 2023 od 12 hodin se do zahrad Trojského zámku vrací Festival zvířecích piv. Návštěvníci ochutnají celou řadu kraftových piv se zvířecími názvy, mezi kterými se blýsknou také náš Strakáč s Klokanem. Přijďte nás pozdravit a užít odpoledne s hudebním vystoupením Michala Hrůzy, Michala Horáka a dalších či poměřit své znalosti i dovednosti v kvízech a soutěžích pro malé i velké. Ke vstupence v hodnotě 200 Kč dostanou navíc zájemci slevu na vstupném do protější zoologické zahrady.

- "Pivem na pomoc ohroženým druhům! - z každé vstupenky je polovina částky věnována na veřejnou sbírku Pomáháme jim přežít. Návštěvou Festivalu zvířecích piv tak spojíte příjemné s velmi užitečným.

Festival zvířecích piv

Mostecký Food Festival CENTRAL navštíví i Přešek se svým foodtruckem

 

- třetí ročník oblíbeného Mosteckého Food festivalu je za dveřmi! V sobotu 13. května se budeme těšit od 10 do 19 hodin na 1. náměstí mezi OC Central, magistrátem a městským divadlem.

- připraven je i doprovodný program, neboť OC slaví 15. narozeniny a dospělí se mohou těšit na 30 stánků s rozličným jídlem a pitím. Mezi nimi najdete i náš veselý kiosek se známým logem skákajícího prasátka. :) Děti pak jistě ocení skákací hrady, vystoupení šermířů, malování na obličej, workshopy nebo hudební doprovod.

Food Festival Most

Pojďte s námi vyrazit na degustační pivní procházku Hornobělskem

 

- obec Horní Bělá, Porájt pub, Hostinec u Šípků a SDH Vrtbo - Hubenov pořádají v sobotu 6. května od 10 hodin degustační pivní procházku po prvních šesti zajímavostech naučné stezky Hornobělskem.

- startovat se bude v Horní Bělé v hospodě, kde po zaplacení startovného dostanete památeční degustační sklenici a další instrukce. Na stezce budete mít možnost ochutnat pivo ze 7 různých pivovarů, mezi kterými nebude chybět ani náš Přeštický kiosek. Pro děti je připraven u každého stánku program tak, abyste měli čas v klidu degustovat a co víc - cesta je vhodná i pro kočárky.

Hornobělský degustační výlet

Začátek května ve znamení Thermal BEER&GRILL festu ve Varech

 

- Karlovy Vary zahajují lázeňskou sezónu a Přešek bude u toho. S naším foodtruckem vás budeme čekat od pátku 5. května, 14 hodin do soboty 6. května, 22 hodin přímo u SPA hotelu Thermal. Kromě našeho skvělého piva a nejlepších přeštických pochoutek budou kolonádou vonět gurmánské speciality ze všech koutů světa, a to především v sobotu. Páteční den bude zasvěcen sládkům z lokálních i vzdálených pivovarů a užijete si "PIVNÍ NOC", kdy bude možné nabízená piva hodnotit a vybrat tak nejlepší z nich. Dopředu děkujeme za vaše hlasy. :)

Thermal Fest

Čarodějnice v Karlíně 2023

 

- v neděli  30. dubna od 11 do 19 hodin v Praze - Karlíně, hned vedle kostela proběhne čarodějnické odpoledne ve znamení dobrého jídla a pití. Celým dnem se protančíte s DJem Hlavou, od 13.00 do 16.00 bude na programu kapela Lovesong Orchestra. Na děti čekají kreativní dílny, malování na obličej a spousty zábavy na trampolínách a na skákacím hradu. Přijďte si užít parádní den na Karlínské náměstí

- ani Přešek se svým foodtruckem nebude chybět! Zastavte se za námi na košt tří druhů čepovaných přeštických piv skvělé chuti a příjemné hořkosti. Zakousnout přivezeme mj. naše výtečné špekáčky, které bude možné opéci na ohni přímo na místě

Čarodějnice v Karlíně 2023

Přešek součástí projektu "SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL"

 

- musíme se vám trochu pochlubit. Jsme součástí projektu ,,Sociální automobil", na kterém jsme se za podpory přeštické radnice finančně podíleli a podpořili tak dobrou věc. Vůz Dacia Lodgy je určený pro ,,Kulturní a komunitní centrum Přeštice", kterému byl předán za účasti představitelů vedení všech firem, které přispěly.
Máme radost, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a přejeme mnoho šťastně najetých kilometrů.

Přeškův Velikonoční ležák 11° a sváteční menu od pátku do pondělí

 

-  od pondělka 3. dubna 2023 přes velikonoční víkend až do Provodní neděle (16. dubna) jsme zařadili k pestré pivní nabídce také zelený Velikonoční ležák 11°, spodně kvašené světlé pivo. Přijďte ochutnat kdykoli v týdnu, ale především se těšíme od pátku do pondělí, kdy pro vás náš nový Pan kuchař David chystá velespeciální velikonoční menu.

- po celé Velikonoce držíme běžnou otevírací dobu, přijďte pobejt.

Velikonoční ležák

Degustace nových druhů piv & anketa o jméno pro vítězný vzorek

 

- v pondělí 20. března 2023 proběhla degustace našich nových piv ve výčepu Pivovaru Trilobit v Praze na Francouzské. Ochutnávaly se nové receptury ve stylu American Pale Ale se stupňovitostí 11°, 12° a 13°. Vítězným vzorkem se stala 11°, uvařená za použití chmelů: azzaca, amarillo a ahtanum.

Akce se zúčastnili zkušení degustátoři ze spolků Sdružení přátel piva, Lízníků i samotní sládkové spřátelených pivovarů. Nechyběl Petr Bednář z pivovaru Zajíc Kynšperk 1595 či Adam Šauer z Hákova parního pivovaru, Tomáš Benda z Psychovaru a samozřejmě Petr Buriánek s Monikou Linkovou z Trilobitu. Ochutnávku si nenechala ujít ani senátorka a spisovatelka Daniela Kovářová a Ladislav Jakl, autoři knihy "Pivař a blondýna". Strůjci nových skvělých receptur jsou náš sládek Petr Hampl a studující sládek Jan Bartuška.

- budeme včas informovat o termínu, kdy bude nové pivo připraveno na čepu a již dopředu jste zváni na ochutnávku!

- pojďte se zapojit do vymýšlení názvů nových piv! Chceme zachovat "přeštické téma", proto jsou vítané především návrhy s lokální tématikou. Inspirací může být třeba i fakt, že byly použity tři druhy chmele začínající písmenem A :) Anketa ukončena.